Mesterházy Attila, a szocialisták főnöke egyebek között a Politikatörténeti Alapítvány rendezvényén elmondta, hogy a 2014-es választási küzdelem nem szokványos kampány lesz, hanem élet-halál harc, a választások tétje leginkább az 1990-es, első szabad választásokéhoz hasonlítható a legjobban. Én arra kérném az elnök urat, hogy gondolja újra ezt a vélekedését, mert tévútra lépett.
Tévútra lépett, mert eltávolodott a demokrácia normáitól. Azok ugyanis megkövetelik, hogy a felelős politikai szereplők – politikusok, pártok és politikai csoportok – a demokratikus jogállam körülményei között egy rendes parlamenti választás kapcsán ne beszéljenek élet-halál harcról, a jó és a rossz közötti választásról, az egyik politikai párt győzelmének elengedhetetlen szükségességéről, s persze ne beszéljenek arról, hogy „ez a harc lesz a végső”.
Hiszen az utóbb idézett sor a Szocialista Internacionáléban szerepel. S valóban, a szocialisták-kommunisták nagyjából a 20. század közepéig még rendesen hittek abban, hogy a politikai csatát a jobboldallal – tudják, azzal a jobboldallal, amely mindig „sodródik a fasizmus-nácizmus felé” – a végsőkig el kell vinni, s le kell győzni (esetleg meg is kell semmisíteni) az ellenséget. Mert hogy a népnyúzókat, a diktatúrákat, az imperializmust győzik le, és ez által megvalósul a munkásosztály paradicsoma.
De ugye nem akar Mesterházy Attila osztályharcos, kommunista-szocialista alapállást felvenni?
Mesterházynak vannak érdemei: képes volt arra, hogy a szocialisták 2010-es súlyos választási veresége után ha szőrmentén is, de meakulpázzon, beismerje, hogy a Gyurcsány- és Bajnai-kormány nem mindenben volt a világ legtökéletesebb kabinetje, s megújulást ígért. Napjainkra persze már elfelejtette a három évvel ezelőtti „realizmusát”.
Az is tény, hogy viszonylag csendben, de valamelyest megfiatalította a meglehetősen elaggott, ellendvaiildikósodott és elkovácslászlósodott pártot. Igaz, ez a fiatalítási folyamat finoman fogalmazva még nem fejeződött be – mintha ott látnám az első sorokban Szekerest, Kiss Pétert stb. –, másfelől Mesterházy pártja még mindig adós a magyar közvélemény előtt megteendő nagy bocsánatkéréssel a pártállami időszak súlyos vétkeiért.
Ugyancsak némi megértéssel figyelem, ahogyan nem enged a sötétségből felbukkant Bajnai elképesztően arrogáns élre ugrási szándékának.
Saját szempontjából joggal érzi azt, hogy a szocialista párt ezerszer többet tett azért, hogy a baloldalt vezesse, mint a kívülről irányított, felpumpált Bajnai, aki láthatóan messziről küldött ember, s külső, idegen gazdaságpolitikai elképzelések végrehajtója, helytartója lenne, ha ő irányíthatná az országot.
Ám nagyon nem vagyok megértő az élet-halál harcos retorikával kapcsolatban. Hogy Lenint parafrazeáljam: ez nem demokratikus, Mesterházy elvtárs! Ugyanis Ön csak egy esetben beszélhetne így: ha Magyarországon valóságos, kőkemény diktatúra vagy autokratikus rendszer uralkodna. Erre persze – nyilván – rögtön rávágják sokan: igen, itt diktatúra van, tehát jogos az elnök élethalálharc-retorikája.
De kérdem én: az nem baj, hogy ennek a mindennapi tapasztalatok ellentmondanak? S az nem számít, hogy az Európa Tanács nem indít monitoringeljárást ellenünk, tehát e szervezet elismeri a magyar demokráciát? Az sem számít, hogy az Európai Bizottság immáron csak három alkotmányos problémát tartott fenn, s abból már kettő megoldódni látszik? Csak az számít, hogy Mesterházyék szövetségesei az Európai Parlamentben a többségükre támaszkodva elítélték Magyarországot? És Amerikából csak a magyargyűlölő Scheppele asszony szava számít, Christofer Smith kongresszusi képviselőé – aki dicsérte a magyar demokráciát – semmit?
Maradjunk abban: a szocialisták irányában legmegengedőbb esetben is arról van szó, hogy bal- és jobboldaliak, közéleti szereplők vitatkoznak a magyar demokrácia és jogállamiság egyes részkérdéseiről, s a vélemények általában ideológiai beállítottság szerint megoszlanak.
Ezek a viták azonban szinte minden más országban is megfigyelhetők, hol hevesebben, hol enyhébb formában. De mindez hol van attól, ami még csak közelítené is Magyarországot mondjuk Fehéroroszországhoz?
Egyszóval, Mesterházy úr, beszéljünk arról, hogy jövőre nem élet-halál harc, hanem a demokráciákban szokásos választási küzdelem zajlik le a jobb- és a baloldal között, immáron
Fricz Tamás
mno.hu
Azt szeretnénk elérni, hogy a munkavállalók nettó fizetésének reálértéke a továbbiakban is megmaradjon, illetve lehetőség szerint emelkedjen. Vagyis folytatódjon az a kedvező tendencia, ami az év eddigi felében is: egyre többen dolgozzanak és egyre magasabb és értékállóbb fizetésekért - nyilatkozták a Fidesz szakpolitikusai.
A kormány elmúlt 3 évben tett erőfeszítéseinek, az új gazdaságpolitikának, a pénzügyi stabilitásnak és a rezsicsökkentésnek köszönhetően 40 éve nem látott alacsony infláció.
Ez pedig segítette azt, hogy a vártnál gyorsabban (4 % fölött) emelkedjenek a reálbérek. A kedvező tendencia mind a közszférában, mind a versenyszférában dolgozó munkavállalókra érvényes.
Ugyancsak emelkedtek a minimálbérek. A 2010-es kormányváltáskor 73.500 Ft volt a minimálbér, azóta minden évben emelte a kormány, jelenleg: 98.000 Ft. Ez a munkavállalók számára igen jó hír, hiszen azt jelenti számukra, hogy a fizetésük nemcsak hogy tartja az értékét, de többet is ér, többet is tudnak vásárolni, többet tudnak megtakarítani belőle.
A munkavállalók mindennapi megélhetését azonban más intézkedések is segítik.
Családi adórendszer - A 16%-os alacsony adókulcs és a családi adókedvezmény összességében a gyermeket nevelő munkavállalók számára magasabb fizetéseket jelent.
Béremelési programok - A Fidesz két olyan területen is indított béremelési programot, amely a Gyurcsány-Bajnai-kormány alatt az örök hitegetés és megszorítás áldozata volt.
Béremelési program indult a pedagógusok és az egészségügyi dolgozók számára.
A tanévkezdés 150 ezer pedagógusnak hoz béremelést. 60%-os béremelési program kezdődik számukra, amelynek jó részét már a szeptemberi fizetésben is érzékelni fogják.
Akkor a mostani fizetésükhöz képest 34%-kal érkezik több a bankszámlájukra. Majd 2017-ig minden szeptemberben további 5-10%-os emelés várható. Hogy pontosan kinek mekkora emelésre számíthat azt az erről szóló kormányrendelet megjelenése (legkésőbb szeptember) után lehet majd látni, illetve a teljesítmény és a ledolgozott évek száma befolyásolja.
A másik kiemelt terület az egészségügyi dolgozók béremelési programja. 2011-ben és 2012-ben több tízezer egészségügyi dolgozó kapott fizetésemelést. Idén 95 000 egészségügyi dolgozó kap magasabb fizetést, akik szintén a szeptemberi fizetés kifizetésekor (tehát októberben) kapják kézhez a magasabb összeget. Az ő esetükben a béremelés januárig visszamenőleges.
Rezsicsökkentés ugyancsak a mindennapi megélhetést segíti.
Eddig 9 szolgáltatás ára csökkent: gáz, távhő, áram, szemét, víz, csatorna, kémény, PB gáz, szennyvízszippantás.
Mindezeket a munkavállalókat segítő intézkedéseket a baloldal erősen támadja.
Ha rajtuk múlna a munkavállalók ismét a megszorítások első számú célpontjai lennének.
A baloldali szervezetek programjában feketén-fehéren ott van, hogy eltörölnék a rezsicsökkentést és a családi adórendszert, 32 ezer forinttal csökkentenék a minimálbért. Bajnai Gordon nyilatkozataiból pedig az is következik, hogy a mostani 60%-os pedagógus béremelés is veszélybe kerülne.
Patrióta Európa Mozgalom
Előzmény: Kémkedési per - Galambos Lajos és Szilvásy György letöltendő, Laborc Sándor felfüggesztett börtönbüntetést kapott első fokon.
Az Országgyűlés Nemzetbiztonsági bizottságán egyértelművé vált, hogy alapos, széles körű ismeretekre épített nyomozás alapján emeltek vádat, majd ugyanilyen alapos és körültekintő mérlegelés alapján született meg az ítélet Szilvásy György volt titokminiszter és társai ellen.
A volt titkosszolgálati vezetők ügyében született dokumentumok titkosságának feloldását kéri az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága az Alkotmányvédelemi Hivatal (AH) főigazgatójától.
A testület levélben kéri az ügyben első fokon eljáró Debreceni Törvényszék bíráját, hogy tegye lehetővé a bizottság számára a betekintést az iratokba.
Érződik, hogy a maffiabaloldal kulcspolitikusai igen idegesek attól, hogy előfordulhat, számon kéri őket az igazságszolgáltatás.
A baloldal felháborodását nem az eljárásnak kellene kiváltania, hanem annak, hogy egy ilyen eset egyáltalán megtörténhetett.
Példátlan és elfogadhatatlan, hogy egy polgári titkosszolgálatokért felelős miniszter ebbéli minőségében kémügybe keveredett.
A gyakorlat alapján egy-két hónapig tart majd a vizsgálat, mert nagy terjedelmű dokumentumról van szó, amelyet át kell tekinteni. Azt kell megvizsgálni, hogy a bírósági eljárásban van-e a minősítés fenntartását indokló lényegi információ.
Patrióta Európa Mozgalom
Miközben Ciprus újbóli csődjére készül a Moody’s hitelminősítő, és a francia elnökön kívül nagyjából mindenki úgy látja, hogy mélyül az euróövezet válsága, miközben a globális gazdasági teljesítmény 340 százalékát kitevő adóssághegyen ül a világ: akad egy kis ország az unió szegletében, ahol már csak azon rágódik a kormány, érdemes-e néhány hónappal előbb visszafizetni a Nemzetközi Valutaalapnak (IMF) a tartozást. Igen, a költségvetés helyzetét illetően nálunk most ez a legnagyobb gond. Nánási Tamás Magyar Nemzet, Patrióta Európa Mozgalom
kattints a VIDEÓTA! http://www.youtube.com/watch?v=wdBRPVi7uJQ
A Lóhavasi vízesés a Radnai-havasok egy északra tartó völgyében zúdul le, a Gonoszkő északi oldalán . Vízhozama nagyon változó, tavaszi hóolvadás idején igen bővizű. A vízesést legkönnyebben Borsafüred felől lehet megközelíteni.
A Keleti-Kárpátok északi csoportjához tartozó masszívum 50 km hosszú és 30-40 km széles, legmagasabb csúcsa a 2303 méter magas Köves-havas. Ezen kívül még öt csúcs magassága haladja meg a 2200 métert (Ünőkő, Kis-Ünőkő, Rebra, Kis-Rebra és Grohotu), és hat további csúcs magassága van 2100 méter fölött.
Alpesi jellegét a gleccservölgyek, tengerszemek sokasága fokozza. A legnagyobb területű tengerszem a Nagy-Lála, mely 0,56 hektár kiterjedésű és 1,6 méter mély. A gyors, hegyi patakok vize helyenként merész vízeséseken hull alá, megtörve a sziklákon. A legszebb és legismertebb a Ló-havasi-vízesés, mely 80 méteres magasságával Erdély egyik legnagyobb vízesése.
A hegység barlangokban is gazdag, itt van Erdély legmélyebb barlangja, a Forrás barlang, amely 479 méterre nyúlik le a felszín alá. A Radnai-havasok egyik fő vonzereje, hogy viszonylag kevesen ismerik, napokig barangolhatunk, anélkül, hogy emberrel találkozzunk.
Gálszécsy András, az Antall-kormány egykori titokminisztere soha nem hallott olyanról, hogy egy titkosszolgálat egy idegen állam úgynevezett szakembereit beengedi saját hivatalába azért, hogy az apparátusa megbízhatóságát ellenőrizze.
A poligráfos ellenőrzéshez a végrehajtók teljes személyiségképet kaptak azokról, akik átvilágíthattak, és ezeket az adatokat magukkal is vihették. Nem tudható, hogy hány olyan fiatal elhárítótisztről rendelkeznek az említett információkkal, akik évek múlva ennek a szervezetnek a vezetői lehetnek.
Ha mindez előfordult, akkor nem kémkedéssel, hanem hazaárulással állunk szemben.
Aki ezt elkövette, az nem kémkedett, hanem másoknak teremtett lehetőséget arra, hogy országuk értékeit súlyosan sértő kémtevékenységet folytassanak.
Két év tíz hónapot adni egy miniszternek, valamint kémfőnöknek, akik saját hazájuk ellen kémkedtek, illetve, ahelyett, hogy elhárították volna a kémkedési kísérletet, hírszerzőket engedtek be az elhárításhoz, az legalább olyan abszurd, mint maga az egész ügy.
Vagy igaz, hogy kémkedtek, és akkor a büntetési tétel felső határát kellet volna kiszabni velük szemben, vagy nem igaz, és akkor fel kell őket menteni. Amikor partnereink annak idején tudomást szereztek arról, hogy külföldiek dolgoznak a magyar elhárítás épületében, csak nagy óvatosan és szűrve osztottak meg velünk információkat.
Magyar Nemzet
Gazdag László szerint Orbán Viktor fog újra győzni, ugyanis az vezeti ki az országot a súlyos, elhúzódó modernizációs válságból, aki először teremt pénzstabilitást. Innentől kezdve emelkedik a reálbér és a reálnyugdíj, ez húzza maga után a piac oldalról a gazdaságot, növekednek az állam adó-és járulékbevételei, tehát javul az egyensúly.
Lehetne azon meditálni, hogy nem lehetett volna-e korábban szakítani a restrikcióval, de 2013-ban végre ez bekövetkezett, és lám máris érzékelhetők a fellendülés jelei: növekszik a gazdaság és a reálbér, csökken az infláció, nő a foglalkoztatás, javul az egyensúly, a külkereskedelmi- és fizetésimérleg-többlet. Ha két százalékpont alatt van az infláció, elrontani sem lehet a gazdaságot, belső automatizmusai tartják mozgásban!
A humán tényező a döntő a modernizációban, és nem a holt tőke. A tanár, az orvos, de még az író, a művész is humán tőkét terel, ami a legfontosabb termelési tényező. A bankadó, a rezsicsökkentés korrigálta a 2005-2010 közötti szemérmetlen áremeléseket. 2013-ben jó az irány.
Külkereskedelmi és fizetési mérleg többlet, alacsony infláció javul foglalkoztatási adatok, szeptembertől jelentős béremelések. Elkezdődött a kilábalás. A túl alacsony bér ugyanúgy gátolja az egyensúly elérését és a növekedést, mint a túl magas bér. Ez utóbbi mellesleg sohasem létezett a magyar gazdaságtörténetben, itt mindig alul értékelt volt a humán tényező.
Magyar Nemzet
A Kék templom vagy Árpád-házi Szent Erzsébet-templom Pozsonyban Lechner Ödön egyik legnagyszerűbb munkája, a magyar szecesszió egyik legszebb példája. A templom Árpád-házi Szent Erzsébetnek van szentelve, de Erzsébet királyné szimbolikus mauzóleumaként építették („Sissit” 1899-ben ölték meg Genfben). Pozsony-Óváros részében található, közel a Comenius Egyetem jogi karához és a szintén Lechner Ödön tervezte Grössling Gimnázium szomszédságában.
Lamár Ignác, ki közel negyven éven át volt a város régi utcáinak és kávéházainak elválaszthatatlan és pótolhatatlan színfoltja. E nélkül a régi vágású elegáns figura nélkül kevesen tudják elképzelni a harmincas évektől a hatvanas évekig Pozsony utcáit, kávéházait és cukrászdáit. Ha elindult szokásos sétájára a városban, nem történhetett meg, hogy észre ne vegyék. Úgy nézett ki, mint egy tökéletesen öltözött angol gentleman.