A gyűlölködő, humortalan humorista (Farkasházy) kerti partiján összegyűlt dísztelen társaság jellemzésére elég megtekinteni a helyszínen készült fényképeket és elolvasni a baráti kommentárokat, a szánalmasság és nevetségesség már nem fokozható.
Egyvalamit azonban meg kell jegyeznünk: ez a négyszáz ember jelentős szerepet játszott Magyarország tönkretételében, és ezt a munkát szívesen folytatná.
Mostanában arról panaszkodnak, hogy kettészakadt az ország, pedig ők a béke barátai, és örömmel kiegyeznének, miként tették 1990 után. Szerencsére vagyunk még néhányan, akik jól emlékszünk erre a nagy békére, kiegyezésre és méltányosságra, az MSZP és az SZDSZ „progresszív” kormányzásának ciklusaira és arra a kíméletlenségre, amellyel mindenre lecsaptak, ami keresztény és magyar.
Szentmihályi Szabó Péter
Magyar Hírlap
Múlt héten Bajnai Gordon ismét lebukott. Újabb ügyben derült ki, hogy a magyar emberek szemébe hazudott. Egy hetilap oknyomozó riportjából kellett megtudniuk a magyar embereknek, hogy Bajnai Gordonnak és családjának komoly üzleti érdekeltségei vannak külföldön, egy átláthatatlan osztrák cégháló veszi őt körül.
Egy egész Bajnai cégbirodalom működik Bécsben. A Bajnai család úgy döntött, a cégein keresztül inkább adózik Ausztriában, mint hogy a magyar államkasszát gyarapítsa.
De van egy másik igen elgondolkodtató szál is ebben a történetben. Az osztrák cégháló egyik vállalata egy olyan vállalat, amelynek egyik fő tevékenysége a LIBA, KACSA, CSIRKE termékek kereskedelme Közép-Európa és Távol-Kelet között.
A vállalat tulajdonosa a Bajnai család. A vállalatot 1990-ben alapították. A vállalat jogelődje, a magyarországi WALLIS bécsi irodájaként kezdett működni. A LIBA, KACSA, CSIRKE hús kereskedelemmel foglalkozó vállalat tehát a Wallis bécsi irodájából nőtte ki magát. (1995-ben adta át Veres Tibor, Wallis alapító a céget a Bajnai-családnak).
Magyarországon eközben az ország legnagyobb baromfifeldolgozóját, a LIBA, KACSA, CSIRKE feldolgozásával foglalkozó Hajdú-Bétet megveszi a Bajnai vezette WALLIS.
A Hajdú-Bét szépen lassan csődbe ment, felszívódott, mintha sohase lett volna, megszűnt bárkinek, bárminek a versenytársa lenni. Miközben 500 magyar család tönkremegy ebben a történetben, a WALLIS kimentette a vagyont a Hajdú-Bétből.
Miközben Bécsben a Bajnai-család baromfikereskedelme egyre nagyobb sikereket ér el, ezalatt Magyarországon a Bajnai vezette Wallis tulajdonában lévő legnagyobb baromfifeldolgozó csődbe megy és vagyonát a Wallishoz mentették…
Velünk együtt sok magyar ember szeretne arra a kérdésre választ kapni, hogy van-e kapcsolat a Hajdú-Bét csődbevitele és a Bajnai család bécsi cégének felfutása között?
Patrióta Európa Mozgalom
Viviane Reding és a Bilderberg-csoport Magyarország elleni akciójáról ír a francia Nouvelles de France portál „Az európai intézmények egyre allergiásabbak a választási eredményekre” címmel – olvasható Kumin Ferenc nemzetközi kommunikációért felelős helyettes államtitkár által a legnagyobb közösségi portálon közzétett bejegyzésben.
Kumin Ferenc Facebook-bejegyzése szerint a Nouvelles de France cikke felidézi a múlt heti Tavares-jelentés elfogadását, amely a legutóbbi magyar alkotmánymódosításokat kritizálta. Kumin a bejegyzésében kitér arra is, hogy június 6. és 9. között találkozott a Bilderberg-csoport Hertfordshire-ben, ahol a Magyar Nemzet információi szerint az Európai Bizottság alelnöke, Viviane Reding is megjelent.
Az uniós politikus a Magyarországról szóló negyedórás megbeszélésen arról biztosította az egybegyűlteket, hogy mindent megtesz a jövő évi országos választások eredménye legitimitásának gyengítése érdekében, arra hivatkozva, hogy a szavazók a fülkékben sem merik majd kifejezni akaratukat. Surján László fideszes EP-képviselő szerint ez lehet az Európai Unió legnagyobb botránya. A biztos később tagadta a vele kapcsolatos híreszteléseket.
A francia portál cikkére hivatkozva a helyettes államtitkár azt írja: „Reding asszony biztosi hatáskörét túllépve agresszív lejárató kampányt folytat Orbán Viktor kormányával szemben. A bizottság alelnöke nem először tesz így, hiszen Nicolas Sarkozy idején hasonló megnyilvánulásai voltak.”
A Nouvelles de France cikke kifejti, az Orbán-kormány komoly európai ellenszélben kénytelen működni annak ellenére, hogy az államháztartási hiányt sikerült az unió által megkövetelt küszöb alá csökkenteni, a növekedést pedig beindítani. Utóbbi pozitív gazdasági eredményeket a közvélemény-kutatások is tükrözik: a társadalom 49 százaléka szavazna a Fideszre, 27 százaléka a szocialistákra, 8 százaléka az Együtt 2014-re és 12 százaléka a Jobbikra.
A Wall Street Journal is beszámolt arról, hogy a Civil Összefogás Fóruma által megalapított Szellemi Honvédelem Mozgalom nyílt levélben szólította fel Viviane Redinget a lemondásra, hiszen nem volt képes bizonyítani annak ellenkezőjét, miszerint gyengíti a jövő évi választások legitimitását.
A lap megjegyzi, a civil szerveződés szerint Reding aláássa 2014-es parlamenti választásokat.
mno.hu, Patrióta Európa Mozgalom
A szerb kormány soron következő ülésén helyezi hatályon kívül a kollektív háborús bűnösséget kimondó II. világháborús határozatot, amely egyes délvidéki magyar települések lakóira is vonatkozott – jelentette be kedden Belgrádban Áder János köztársasági elnök az 1941–48-as vérengzéseket feltáró magyar–szerb akadémiai vegyes bizottság tagjainak részvételével rendezett kerekasztal-beszélgetésen.
Áder János előzőleg tárgyalt Ivica Dacic szerb kormányfővel, s ő tájékoztatta erről. A köztársasági elnök szerint Dacic azt mondta, hogy már csak technikai akadálya van a szóban forgó határozat hatályon kívül helyezésének.
Áder János arra hívta fel a figyelmet, hogy a múlt lezárásában történészekre és politikusokra egyaránt felelősség hárul. A történészeknek kell feltárniuk azt, ami a Szerbiában és a Délvidéken történt a II. világháború alatt és után, hogy ezzel is elősegítsék a későbbi nemzedékek megemlékezéseit, és okulással szolgáljanak a következő generációknak.
Áder János szerint a politikusoknak is van felelősségük ebben, és ezt ismerték fel tavaly novemberben Budapesten Tomislav Nikolictyal, amikor elhatározták, hogy közös megemlékezés keretében fejet hajtanak a II. világháború ártatlanul meggyilkolt szerb és magyar áldozatai emléke előtt, és lezárják a múlt egy tragikus fejezetét.
A magyar köztársasági elnök szerint a múltat három lépésben zárják le. Az első lépés volt a szerb parlament által múlt pénteken elfogadott nyilatkozat, amely elítélte az 1944–45-ös délvidéki vérengzéseket és a kollektív bűnösség szellemében hozott háborús határozatokat.
Áder János úgy fogalmazott, hogy „sokan és nagyon régóta vártak erre a pillanatra”. Megismételte, hogy ezzel a döntéssel Szerbia nem uniós országként példát mutatott nagyon sok európai uniós tagországnak.
Az államfő szerint a múlt e tragikus fejezetének a lezárásban a második lépés lesz a szerdai csúrogi megemlékezés, s a harmadik lépést egy soron következő ülésén teszi meg szerb kormány, érvénytelenítve a háborús bűnösséget kimondó, hét évtizede hozott határozatot. Ezzel befejeződik az a munka, amely a politikusokra tartozik – mondta Áder János, s hozzátette, hogy a történészek felelősségi körébe tartozó munka még folytatódik.
Tomislav Nikolic arról beszélt a vegyes bizottság ülésén, hogy nem szabad megfeledkezni az ártatlanul meggyilkolt polgárokról, méltón kell rájuk emlékezni, ez civilizációs és emberi kötelesség.
„Kötelességünk, hogy nevükön nevezzük a bűncselekmények elkövetőit, nem terhelve a népeinket egyesek által elkövetett bűnökkel. Népeink között voltak példák bátor hőstettekre is, voltak olyanok, akik áldozatot hoztak a más népekhez és vallásokhoz tartozókért. A mi missziónk az, hogy ne hagyjunk terhet a gyerekeink vállán” – hangoztatta Nikolic, hozzátéve hogy ezért fog Áder Jánossal együtt szerdán a szerb és a magyar nép nevében fejet hajtani az ártatlanul kivégzettek csúrogi vesztőhelyén, és ezért helyez el koszorút az emlékükre.
A második világháborúban, 1942-ben Újvidéken és a környező településeken vezetőik önhatalmú utasítására magyarok mintegy 3300-3800 szerb és zsidó embert gyilkoltak meg a szerb partizánok ellen indított razziában. Szakály Sándor történész megállapítása szerint – a közkeletű vélekedéssel ellentétben – a csendőrök részéről nem történt jogszerűtlen fegyverhasználat. Az önkényes kivégzésekért néhány alacsonyabb rendfokozatú katonatiszt volt a felelős.
A háború végén a szerb partizánok módszeresen gyilkolták a magyar lakosságot: becslések szerint 30-50 ezer lehet az áldozatok száma. Az etnikai arányokat jelentősen megváltoztató, hihetetlenül kegyetlen módszereket felsorakoztató tömeggyilkosságokat évtizedeken át elhallgatták Jugoszláviában, a tömegsírokba, csatornákba, dögkutakba dobált áldozatokra emlékezni is tilos volt. A partizánok a magyarság ellen elkövetett népirtása 20. századi történelmünk egyik legnagyobb tragédiája. A szerbek közellenségként tekintettek a horvát, a német és a magyar lakosságra; ahogyan Kamarás Mihály ferences szerzetes írta naplójában: Tito katonái számára maga a magyarság volt a bűn.
A mintegy 40 ezer lemészárolt és 85 ezer, szülőföldjéről elüldözött magyar kálváriáját eddig jobbára csak újságírók és más helyi értelmiségiek által megjelentetett kisebb-nagyobb publikációk tárták fel. Hogy mi történt a nagyobb városok magyar – és német – polgáraival a rettegés hónapjaiban, azzal kapcsolatban egyáltalán nincsenek szaktudományos szintű kutatások, hangzott el az MTA dísztermében Matuska Márton szakújságíró tavaly novemberben tartott előadásában. Ennek csak az egyik, el nem fogadható indoka lehet az, hogy a szerb hatalom minden eszközzel akadályozta és akadályozza máig az ilyen irányú történelmi feltáró munkát, de Szabadkán még a temetőbeli kegyhely kialakítását is.
mno.hu, Patrióta Európa Mozgalom
Olyan kompromisszumos módosító javaslatot szavazott meg kedden Strasbourgban az Európa Tanács parlamenti közgyűlése Magyarországgal kapcsolatban, amely a megfigyelési eljárás hivatalos megindítása helyett csupán azt mondja ki, hogy „szoros figyelemmel kísérik” a helyzet alakulását.
Nagy sikernek nevezte Braun Márton fideszes országgyűlési képviselő a Magyarországgal kapcsolatos keddi strasbourgi szavazás kimenetelét. Szabó Vilmos szocialista képviselő ugyanakkor azt emelte ki, hogy ha nem is nevezik monitoring eljárásnak, az Európa Tanács továbbra is figyelemmel kíséri a demokrácia helyzetét.
Különböző országokhoz tartozó és különböző pártállású képviselők a további magyarországi fejlemények szoros figyelemmel kísérését, majd – időhatár nélkül – a hazánknak tett javaslatok megvalósításának áttekintését helyezi kilátásba.
Az elfogadott módosító indítvány mellett a benyújtók egyike, Mike Hancock brit liberális képviselő egyfelől azzal érvelt a vitában, hogy a dokumentum egyetlen szóval sem tér ki arra, mi lenne a megfigyelési eljárás megindításának a várható haszna. Hancock és mások úgy vélekedtek, hogy a magyarországi helyzet nem indokolja ennek a súlyos, az országot megalázó lépésnek a megtételét.
Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes a bizottsági jelentésről azt mondta, az Európa Tanács nem jogi bírálatokat, hanem politikai vádakat fogalmazott meg. Szerinte az eljárás arra volt példa, hogy „mintha megint előbb lett volna ítélet, mint tárgyalás”. Hozzátette: kétszer is találkozott a bizottság jelentéstevőivel, vizsgálatuk eredménye azonban nem tükrözte az egyébként konstruktív megbeszéléseket.
A Magyarország elleni eljárás megindítására irányuló indítvány alapja az a jelentés volt, amelyet két képviselő, a svéd liberális Kerstin Lundgren és a cseh konzervatív Jana Fischerová készített a jogállamiság magyarországi helyzetéről.
A jelentéstevők előzőleg több tájékozódó látogatást tettek Magyarországon, legutóbb idén februárban. Fischerová azonban ezután lemondott társjelentéstevői tisztségéről, a jelentés tartalmát egyoldalúnak, elfogultnak nevezte.
Magyar Nemzet, Patrióta Európa Mozgalom
Rugalmas gyed bevezetését javasolja a kormányfő családpolitikai tanácsadója. Révész Máriusz erről beszélt. A fideszes képviselő azt mondta, társadalompolitikai cél, hogy több gyermek szülessen, ezért a népességpolitikai intézkedéscsomag részeként a több gyermeket vállalók esetében különböző kedvezmények bevezetését is javasolják. Két év járulékmentesség járna például azoknak a kismamáknak, akik gyedről mennek vissza dolgozni.
Révész komoly problémának nevezte, hogy egyre későbbi életkorban szülik meg a nők első gyermeküket. Ez különösen igaz a felsőoktatási végzettségűekre – tette hozzá. Javaslata szerint a gyed szempontjából az egyetemen töltött időt is munkaviszonynak tekintenék, valamint az egyetemet, főiskolát végzetteknél ezt az időszakot diplomás minimálbérrel vennék figyelembe. A gyermekes egyetemisták számára pedig kollégiumi és lakástámogatási kedvezményeket kellene adni – sorolta a kormányfő tanácsadója.
Egy másik elképzelés szerint az első gyermek születését 228 ezer forinttal támogatnák a mostani 64 ezer forint helyett. Szlovákiában ez az összeg nagyjából ezer euró – mondta Révész, célnak nevezve, hogy minden 18 évnél idősebb, gyermeket szülő magyar állampolgár megkapja ezt az összeget.
A javaslatcsomag szerint a jelenleginek a másfél-kétszeresére nőne a szociálpolitikai támogatás, ismertebb nevén szocpol összege. Révész tájékoztatása szerint így az a jelenlegi 800 ezer forint helyett 1,6 millió forintról indulna és – a gyermekek számától függően – elérhetné 5,6 millió forintot is.
Révész korábban közölte, a csomag elsődleges célja az, hogy rugalmasabb legyen a mostani merev családpolitikai szabályozás, így a tervezet segíti a nők munkába való visszatérését, és támogatja a gyermekvállalást.
MTI, mno.hu, Patrióta Európa Mozgalom
MSZP és az Együtt 2014 szövetség szombati tárgyalásaival alakulni kezdett a rezsicsökkentés-ellenes koalíció. Ez a múlt koalíciója. Mesterházy Attila, Bajnai Gordon és Gyurcsány Ferenc együtt tették tönkre az országot.
Most ugyanazok kívánnak szövetségre lépni, akik egyszer már csökkentették a fizetéseket, családtámogatásokat, többszörösére emelték a rezsiköltségeket. Ugyanők most arra készülnek, hogy újra paktumot kössenek.
Ha rajtuk múlna, akkor eltörölnék a rezsicsökkentést, csökkentenék a minimálbért, elvennék a családi adókedvezményt.
Ennek a veszélyes és szélsőséges gazdaságpolitikának mindig a magyar emberek, vállalkozások voltak a vesztesei. Ők mindig a bankok és multik oldalán álltak.
Patrióta Európa Mozgalom
Világszerte 50 országból 66 civil szervezet írta alá eddig azt a nyilatkozatot, amely határozottan kiáll a magyar alaptörvényben megfogalmazott értékek – különösen a család és a férfi-nő házasság intézménye – mellett, és amelyet a napokban juttatott el a kezdeményezést szervező spanyol Profesionales Por la Ética szervezet Orbán Viktor miniszterelnöknek – tájékoztatta Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke hétfőn az MTI-t.
Mint elmondta, az aláíró szervezetek úgy vélik, a magyar alaptörvény elleni aggasztó támadások ideológiai manipuláción alapulnak, egyben kifejezik meggyőződésüket, hogy Magyarország alkotmánya a demokrácia, a joguralom és az emberi jogok alapvető normáira épül.
A külföldi civilek szerint a magyar alaptörvény tükrözi és tiszteletben tartja az európai alkotmányos gyakorlatot, és sok európai nemzet, valamint politikus számára szolgálhat példaként a mostani súlyos gazdasági és demográfiai válságban.
A nyilatkozat végül felszólít a magyar nép szuverenitásának tiszteletben tartására.
Példamutató és modern
Legutóbb külföldön Rupert Scholz német alkotmányjogász állt ki hazánk alaptörvénye mellett, szerinte az példamutató és modern. Egy svájci újságnak adott interjújában azt mondta: olyan mértékben igazodik az európai alapjogi chartához, amennyire egyik európai ország alaptörvénye sem.
Scholz szerint vakok, akik azzal vádolják a magyar miniszterelnököt, hogy önkényuralmi rendszert épít. És tévesek azok a kritikák is, amelyek azt állítják, hogy az Orbán-kabinet korlátozza a sajtószabadságot, a média függetlenségét ugyanis az alaptörvény is tartalmazza.
MTI, MNO, Patrióta Európa Mozgalom
Az európai őshonos nemzeti közösségek jogainak védelmében, valamint a hagyományos régiók sajátos jogállásának érdekében benyújtandó európai polgári kezdeményezés kapcsán mai napon, 2013. június 24-én Tőkés László erdélyi EP-képviselő egy brüsszeli nemzetközi sajtótájékoztatón az alábbi nyilatkozatot tette közzé. A sajtótájékoztatón részt vett Szilágyi Zsolt, az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) alelnöke, aki a hétvégi FUEN-kongresszus tapasztalatait összegezte.
N Y I L A T K O Z A T
Az európai őshonos nemzeti közösségek kollektív jogainak biztosítása, a kulturális örökség védelme, valamint a hagyományos régiók sajátos jogállása tárgyköreiben benyújtandó európai polgári kezdeményezések (EPK) ügye immár több mint két éve a Kárpát-Medencei Magyar Autonómia-Tanács (KMAT) napirendjén szerepel.
Tavaly májusi találkozójukon a KMAT tagszervezetei úgy döntöttek, hogy minden olyan polgári kezdeményezést egyöntetűen támogatnak, amely az Európai Bizottság jogi főosztályának szűrőjén átjut. Az eltelt egy évben, Erdélyből induló kezdeményezések vonatkozásában a következőkről számolhatunk be:
● Elsőnek az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) és az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) lépett. Közös tervezetünket március 22-én nyújtottuk be jogi elővéleményezés céljából az EB jogi szolgálatához. A Bizottság június közepén kelt válaszában azt közölték, hogy a kérdés tagállami hatáskörbe tartozik. Ennek ismeretében a kezdeményezőknek kell dönteniük a kezdeményezés további útjáról, illetve szövegének módosításáról.
● A Székely Nemzeti Tanács (SZNT) saját tervezetét a napokban terjesztette be, ennek megfelelően a jogi szakhatóság válasza mintegy két hónapon belül várható.
● Az Európai Népcsoportok Föderatív Uniója (FUEN) és a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) együttműködésével véglegesített EPK-szöveg elkészültét június 21-én, a FUEN kongresszusán jelentették be. Noha a teljes dokumentumot még mindig nem hozták nyilvánosságra, a szerzők nyilatkozata alapján az valószínűsíthető, hogy júliusban ez utóbbit is benyújtják.
Annak ellenére, hogy eredetileg egyetlen, egységes polgári kezdeményezésben gondolkoztunk, a kialakult helyzetet figyelembe véve és az egyes kezdeményezők akaratát tiszteletben tartva, ezennel bizakodással üdvözlöm, hogy benyújtását követően mindhárom, hosszú hónapok szakértői munkájával kidolgozott szövegnek elvi esélye van arra, hogy az EB jogi szűrőjén túljutva, elindulhasson az egymillió aláírás összegyűjtésének fáradságos útján.
Amennyiben a három szövegváltozat közül bármelyik is túljut a regisztráció sorompóján, tavalyi állásfoglalásunknak megfelelően, arra szólítunk fel mindenkit, akit illet, hogy aláírásával támogassa ezeket a kezdeményezéseket.
Az Európai Parlament képviselőjeként minden lehetőt meg fogok tenni annak érdekében, hogy mind a kisebbségi frakcióközi munkacsoport (intergroup), mind pedig a kisebbségi ügyek iránt elkötelezett európai képviselők hatékony támogatásukban részesítsék kezdeményezéseinket.
Az egyesülő Európának és tagországainak közös érdeke, hogy a lakosságuknak jelentős részét kitevő őshonos kisebbségek védelmét és jövőjét az egész Unióra érvényes kerettörvény szabályozza, mely az egyéni állampolgári jogokkal együtt a kisebbségi közösségi jogoknak is helyt ad.
Nagyvárad, 2013. június 24.
Tőkés László
EP-képviselő
a KMAT elnöke
A Magyarországról szóló jelentés is napirenden van az ET keddi parlamenti közgyűlésén
Moszkva ellenzi, hogy az Európa Tanácsban (ET) monitoring eljárást indítsanak Magyarország ellen - közölte Alekszej Puskov orosz delegációvezető Strasbourgban, az ET Parlamenti Közgyűlésének hétfőn kezdődő nyári ülésszaka kapcsán.
A Magyarország Európa tanácsi kötelezettségeinek vizsgálatára, az úgynevezett monitoring eljárás esetleges megindítására vonatkozó javaslatról Alekszej Puskov - aki egyben a duma külügyi bizottsági elnöke - kifejtette, meg van győződve arról, hogy ez a kezdeményezés precedens jellegű egy olyan országgal szemben, amely nem követte az Európai Unió ajánlásait. "Az orosz küldöttség nem szándékozik a közgyűlés kezdeményezését támogatni" - idézte őt a Ria Novosztyi.
A politikus közölte, szándékukban áll felvetni a vitában, hogy "Moszkva szerint megengedhetetlen a kettős mérce és klisék alkalmazása az európai térségben".
Az orosz parlamenti képviselőknek több kérdése lesz Martin Schulzhoz, az Európai Parlament (EP) elnökéhez, aki felszólal a ET Parlamenti Közgyűlésének nyári ülésszakán - mondta Alekszej Puskov. Kifogásolta, hogy "az EP minden évben oroszellenes döntéseket hoz, amelyek tele vannak képmutatással és kettős mércét alkalmaznak. Eközben Európában tömegesen megsértik az emberi jogokat, de ezekre az Európai Parlament egyáltalán nem reagál".
Az orosz politikus részben az egynemű párok házassága elleni franciaországi tüntetésekkel szembeni, szerinte igen kemény rendőri fellépésére utalt, és úgy vélte, hogy azt az EP-nek ugyancsak meg kellene tárgyalnia.
Az orosz küldöttségvezető kijelentette, hogy a franciaországi és más nyugat-európai események miatt szükség van a ET Parlamenti Közgyűlés monitoring eljárásának korszerűsítésére, minthogy a szervezet alapvetően a kelet-európai tagállamokban végzi a kötelezettségek teljesítésének ellenőrzését, figyelmen kívül hagyva Európa nyugati részét.
MHO, MTI