A miniszterelnök a 2013. február 22-i beszédében ismét kijelentette: a haza nem lehet ellenzékben
Giró-Szász András kormányszóvivő arról beszélt, hogy Brüsszel hiába jelezte újfent, hogy Magyarország nem fogja tudni tartani a 3 százalék alatti hiánycélt, a kormány, ahogyan eddig is, tartani fogja, nem csak 2013-ban, 2014-ben is, annak ellenére, hogy kiadásnövelő intézkedést jelent a munkahelyvédelmi akcióterv második félévi folytatása. A Fidesz mindent megtesz azért, hogy az emberek terheit tovább enyhítse, ezért a rezsicsökkentés folytatódik – közölte Németh Szilárd csütörtökön. Németh arról is beszélt, hogy a további rezsicsökkentés lehetőségét a következő fűtési szezonra fogják megvizsgálni. Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője pedig a Magyar Nemzetnek a hónap elején elmondta, akarják és fogják is folytatni a rezsicsökkentést. Kedden megtartotta első ülését az újabb rezsicsökkentést, a víz-, a csatorna-, a szemétszállítási és a kéményseprési díjak, valamint a PB-gáz-palackok árának mérséklését előkészítő munkacsoport. A tanácskozás utáni sajtótájékoztatón kiderült, hogy jelentősen csökkenhet a vízszolgáltatók száma és az is, hogy elsőként a gázpalackok ára csökkenhet.
A szocialisták kormányzása idején emelték kétszeresére a rezsit, csökkentették a nyugdíjakat és a béreket, továbbá vették el a magyar családoknak járó támogatásokat – közölte a Fidesz-frakció.
A kormánypárti képviselőcsoport arra reagált, hogy a szocialista Gúr Nándor sajtótájékoztatóján arról beszélt, Orbán Viktor kormányfő – évértékelőjén elhangzott – állításával szemben a reálkeresetek csökkentek Magyarországon, nőtt az ország adósságállománya, és a devizahitelesek közül nem a ténylegesen nehéz helyzetbe kerülteket segítették meg.
A Fidesz szerint azonban éppen a szocialisták gazdaságpolitikai javaslatai tették tönkre az országot és a családok ezreit, és Gyurcsány Ferenc, Bajnai Gordon és Mesterházy Attila kormányzása alatt fordítottak hátat az embereknek.
Legyen szó a bérek megadóztatásáról, az államadósság átalakulásáról vagy a magyar családok otthonait sújtó devizahitelekről, a baloldal mélyen nézzen magába és a programjába – írták. Úgy látják, csak egy dolog biztos, hogy a szocialista politikusok újra együtt vannak a megszorításokért, annak érdekében, hogy a bankokat és a nemzetközi nagyvállalatokat kíméljék.
2010-ben elsöpörték a bankárkormányt
A Fidesz szerint a szocialista kormányok idején a családokat a devizahitelek csapdájába taszították, az államadósságot és a munkanélküliséget megduplázták, és most ismét arra készülnek, hogy „a bankok helyett az embereket adóztatják meg, csökkentik másfél millió ember minimálbérét és elveszik a gyermekek után járó kedvezményeket”.
Magyarország 2010-ben új gazdaságpolitika mellett döntött, elsöpörte a bankárkormányt, amelynek köszönhetően csökken az államadósság, nő a foglalkoztatottak száma, és csökkennek a családok terhei – írták.
MTI, MNO
Urmánczy Nándor-emlékdíjat kapott Kövér László. A házelnöknek az erdélyi születésű politikus munkásságát és emlékét ápoló maroshévízi egyesület ítélte oda az elismerést. Czirják Károly elnök a döntést azzal indokolta, hogy Kövér László azon magyar politikusok egyike, akiről úgy érezték, hogy sokat tesz Erdélyért és az ott élő magyarságért.
mno.hu, szekelyhon.ro
Egyre mélyül a szakadék az erdélyi magyar közösség és annak vezetői között – vélekedett a házelnök. A decemberi romániai választások eredménye az utolsó utáni figyelmeztetés, mondta Kövér László.
„Vannak olyan magyar politikai vezetők, akiknek az az egzisztenciális és politikai érdekük, hogy az általuk vezetett közösség kizárólag őket tartsa viszonyítási pontnak, vagyis hogy minél teljesebb legyen a befolyásuk, így ugyanis nagyobb a súlyuk a belpolitikai küzdelmeikben.
Ez némely esetben olyan törekvésekre készteti őket, hogy a demokrácia keretei között a saját közösségük fölött meglehetősen erős diktatúrát, hegemóniát gyakoroljanak, ami szintén a nemzet szétfoszlásához, leépüléséhez vezet” – vélekedett Kövér, ennek legékesebb bizonyítékaként pedig a legutóbbi romániai parlamenti választást említette.
„Huszonkét év elvtelen, az alapvető kérdéseket mindig zárójelbe helyező, a mindennapi egzisztenciára koncentráló elitpolitizálásának az eredményeképpen kevesebb magyar szavazott a választásokon arányait tekintve, mint román” – példázta az Országgyűlés elnöke, jelezve, hogy a rendszerváltás kezdetén ez még éppen fordítva volt.
Ráadásul – hívta fel a figyelmet – e magyarok egy jelentős része is román pártokra adta voksát, vagyis „kezd mélyülni a szakadék a még legerősebb, legkompaktabb határon túli magyar közösség, az erdélyi magyarság és annak vezetői között, aminek beláthatatlan következményei vannak”. „A mostani romániai választási eredmény az utolsó utáni figyelmeztetés, hogy valamin változtatni kell” – összegezte álláspontját Kövér László.
A nemzetpolitikáról szólva a házelnök úgy fogalmazott, „a nemzet nem egy történelmi baleset következménye, hanem a Jóisten teremtette olyan közösségek, amelyekben egy sajátlagos gondolkodásmód, kultúra kiformálódik”, és ahol az emberek otthon érezhetik magukat. „Ha a nemzet elvész, akkor a civilizáció számolódik fel, mégis vannak, akiknek az a céljuk, hogy a nemzeteket mint az ő profitmaximalizálási szempontjaikat gátló tényezőket eltöröljék” – hangsúlyozta Kövér László.
szekelyhon.ro
Árpád-kori templomok - Ják - Bélletes kapuja - Dunántúl
Médiaügyben nemrég még egekig ért a felháborodás, európai parlamenti képviselők üres címlappal tüntettek a sajtószabadságot állítólag felfaló Orbán-kormány ellen. Hogy aztán az Európa Tanács (ET) és a magyar kabinet részletkérdésekben kötött kompromisszumokkal lezárja a vitás pontokat.
Ablonczy Bálint
Heti Válasz