Bagó Zoltán EP képviselő: A Benes-petíció az EU-ra tartozó uniós jogi kérdés, és mivel Szlovákia is e közösség tagja, vannak kötelezettségei, amelyeket be kell tartania. Például azt, hogy a kollektív bűnösség elve alapján hozott törvényeket nem tart bent a saját jogrendjében. Azok ugyanis pont a magyar kisebbség érdekeit és jogait sértik.
Magyar Hírlap
Az elmúlt évek „komoly teljesítménye” a megelőző időszak kudarcaival összehasonlítva válik különösen szembetűnővé. 2004-től, hazánk uniós csatlakozásától fogva Brüsszel folyamatosan túlzottdeficit-eljárást folytatott hazánk ellen.
A szocialista kormányok ugyanis egyetlen egyszer sem voltak képesek teljesíteni költségvetési ígéreteiket. Noha 2008-ig még válság sem gyengítette gazdaságunkat - sőt az európai gazdaság egyik leghosszabb felívelő periódusát élte, a magyar lehetőségeket pedig megsokszorozták a csatlakozásból adódó előnyök -‚ a magyar államháztartás még a legkedvezőbb években sem tudott 5-6 százaléknál kisebb deficitet elérni.
Kárász Andor
Demokrata
A baloldal félti a választások tisztaságát. Jó dolog ez. Annak is örülnénk, ha róka koma az erdőben tiltakozó gyűlést szervezne a tyúkok megtámadása ellen. Létrehozhatnának mondjuk egy alternatív baromfipárti bizottságot (ABB). Nappal. Éjjel meg beosonnának a tyúkólakhoz. Ha valaki észrevenné, miben sántikálnak, mosnák mancsukat: ők csak ellenőrizték a terepet. A választások tisztasága érdekében.
Körmendy Zsuzsanna
Magyar Nemzet
Mindenképpen végrehajtja a kormány a következő, 10 százalékos rezsicsökkentést. A cél az, hogy hosszú távon együtt tudjon működni az ország a külföldi tulajdonú energiaszolgáltatókkal.Ezeknek a cégeknek is részt kell vállalniuk az ország stabilizálásának terheiből.
Július 1-jétől csökken a víz és szennyvíz, a kéményseprés, a háztartási PB-gáz és a hulladékszállítás díja. A rezsicsökkentéssel százezer forintot is spórolhatnak a családok évente.
A kormány már vizsgálja a további rezsicsökkentés lehetőségét is, október 15-étől tovább csökkenhet gáz, a távhő és a villany ára.
2002 és 2010 között a gáz ára háromszorosára, a villanyé kétszeresére emelkedett, ezzel nehéz helyzetbe kerültek a magyar családok. A Fidesz a magyar családok és a fogyasztók oldalán áll a baloldal és a nemzetközi nyomás ellenére. A Gyurcsány-Bajnai-kormánnyal ellentétben nem hagyják, hogy mindig a magyar emberek húzzák a rövidebbet!
Patrióta Európa Mozgalom
Egyértelműen Mesterházy Attila mellett teszik le a voksukat Bajnai Gordonnal szemben az egyesülésre készülő baloldali szakszervezeti konföderációk. Bajnai alapvetően azt az egykori SZDSZ-es liberális értékrendet képviseli, amelyet Gyurcsány Ferenc, aki viszont nagyon sokat rontott az MSZP és nem utolsósorban a szakszervezetek baloldaliságának hitelességén.
Az érdekvédők szerint munkavállaló szempontból egyszerűen nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy Bajnai miniszterelnöksége idején vették el, a közalkalmazottak 13. havi bérét, csökkentették a gyest és a gyedet, vonták meg a gázár- és lakástámogatást.
Az ellenzéki pártok közötti viszonyt jellemzi az Együtt 2014 liberális holdudvarának felháborodása Mesterházy bejelentésére, hogy az MSZP EP-képviselői nem támogatnák a magyarországi helyzetet erősen kritizáló Taveres-jelentést.
A Welt erre irányuló kérdésére az MSZP vezetője azt felelte, a bírálatoknak feltétlenül ellenőrizhető tényeken kell alapulniuk, mert egy politikai kampányból végül csak Orbán profitál.
Magyar Nemzet
Kedd déltől veszélyhelyzetet hirdettünk ki a Duna áradása miatt az érintett térségekre jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök.
Azt kérjük a folyó mentén élőktől, szükség esetén készüljenek fel az esetleges evakuálásra, amely akár egész településeket is érinthet!
Kérünk mindenkit, hogy működjön együtt a hatóságokkal, mert a víztömeg olyan óriási, hogy valóságos kockázatot jelent az emberéletre nézve. Ha van együttműködés, mindenkit meg fogunk védeni.
Az árvízi védekezéshez szükséges költségvetési forrásokat megnyitottuk, és megkezdtük a szakemberek átcsoportosítását az árvízveszélyes területekre.
A kormányzat mozgósítani tud körülbelül 8 ezer katonát, ugyancsak 8 ezer katasztrófavédelmi dolgozót, 1400 vízügyi szakembert és 3600 rendőrt. Utóbbiak mozgósítása nem járhat a közbiztonság csökkenésével az ország más területein.
Az Ausztriától kapott adatok alapján történelmi magasságú vízállás várható a Dunán, és elhúzódó védekezésre kell berendezkedni. Óriási víztömeg érkezik, amely szerdán lép be az ország területére, ezért a legnehezebb időszak a hétvégén várható, a kormány energiájának legtöbbjét így a védekezésre kell összpontosítani.
Reális esély van arra, hogy megtartsuk a vizet a medrében, ennek érdekében folynak a gátmagasítási munkálatok.
Patrióta Európa Mozgalom
Ha valaki kihúz a gödörből, köszönd meg neki, de közben ne felejtsd el, hogy ki lökött bele – idézett egy közmondást Giró-Szász András kormányszóvivő az M1 Ma reggel című műsorában annak kapcsán, hogy Magyarország kikerül a túlzottdeficit-eljárás alól.
Erre nemcsak azért volt szükség, mert minden országnak érdeke, hogy kikerüljön a túlzottdeficit-eljárás alól, hanem azért is, mert katasztrofális volt a kormányváltás előtti nyolc év. Az országot ki kellett húzni abból a katasztrófából, amibe a szocialista kormányok juttatták – mondta a kormányszóvivő.
A 90-es évek elhibázott gazdaságpolitikai szerkezete és az a tehetetlenség, mely a politika sajátja volt 2002 után, lehetetlen helyzetbe hozta az országot. Egy nagyon határozott, nagyon következetes lépésre volt szükség 2010-ben, ezt érezték meg a választók, és adtak a kormánynak olyan felhatalmazást, hogy ezt meg tudják tenni – fogalmazott Giró-Szász András.
Beszélt arról is, hogy a rezsicsökkentést átvette Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Románia, és Bulgáriában, vagy Németországban is ezen gondolkodnak. Felhívta a figyelmet arra, hogy vásárlóerőhöz viszonyítva Magyarországon a legmagasabb a rezsiköltség.
Arra a felvetésre, hogy ellenzéki kritikák szerint 3 ezer milliárd forintos terhet rakott a kormány a választók nyakába, hogy az ország kikerüljön a túlzottdeficit-eljárás alól, azt válaszolta: Szanyi Tibor azért mondja ezt, mert a szocialisták ezt tették kormányzásuk alatt. Ezzel szemben a jelenlegi kormány ezt az összeget multinacionális cégektől szedte be. Ilyenkor azt szokták mondani, hogy ezek a cégek áthárítják ezt a terhet a lakosságra, és azt is, hogy ezek a cégek tönkremennek ezektől az adóktól.
Giró-Szász András szerint ezek a cégek azért ágállnak annyit a szektorális adók ellen, mert csak nagyon kis részüket tudták áthárítani a lakosságra.
hirado.hu, fidesz.hu
A nemzeti összetartozás napjáról döntő törvény indoklásában ezt állt:„a nemzeti emlékezés, a Kárpát-medence népei közös jövőjének elősegítése és az európai értékek érvényesülése azt a feladatot rója ránk, hogy segítsük Trianon döntéseinek megértését és feldolgozását. Ugyanakkor lehetőséget ad arra is, hogy bebizonyítsuk: a nyelvéből és kultúrájából erőt merítő magyarság e történelmi tragédia után képes a nemzeti megújulásra, az előtte álló történelmi feladatok megoldására”. Jó látni, hogy komolyan gondolták. Lukács Csaba Magyar Nemzet