Sok mindenkit meg lehet hívni egy párt országos évértékelőjére. Válogathatnak a hozzájuk tartozó – szociáldemokrata, liberális, konzervatív, radikális, EU-szkeptikus stb. – pártcsaládok tagjainak vezetői közül, s bizonyosan találnak szimpatikus, sikeres pártvezetőt, akinek a meghívása emeli az évértékelő fényét.
A szocialisták is választhattak volna vendéget, olyat, aki a magyar választópolgárok egy része számára szimpatikus, sikeres, megnyerő – tán még a nemzeti–konzervatív oldalon is. Igaz, mostanában kevés szociáldemokrata párt ad miniszterelnököt Európában, de ellenzékben lévő pártelnökök is szóba jöhettek volna Spanyolországtól Németországon át Bulgáriáig. Szóval sok mindenkit meghívhattak volna, ám a Magyar Szocialista Párt végül „jó érzékkel” úgy döntött, hogy Victor Pontát, a román baloldal miniszterelnökét hívja meg Budapestre március 9-ére.
Pont a Pontát!
Ez telitalálat. Legfeljebb egyet sajnálunk: hogy nem hívta meg vele együtt Robert Ficót is, a szlovák miniszterelnököt. Így lett volna teljes a kép!
Ki kell jelentenünk: az a párt, amelyik úgy tartja helyesnek, hogy éppen a magyarellenes megnyilvánulásairól és lépéseiről elhíresült román miniszterelnököt hívja meg egy, a párt számára fontos és kiemelt eseményre, annak az ország- és világlátásával, valamint erkölcsi beállítottságával meglehetősen nagy baj van.
Ponta a magyarok és Magyarország iránti „szeretetének” már számos jelét adta. A tavalyi választási kampányban azzal szította a magyarellenes érzelmeket , hogy fellépett a marosvásárhelyi orvosi egyetem magyar karával szemben, s nem kis részben ennek köszönhette maga és pártja a választási győzelmét. Ígéretét be is váltotta: megszüntette a magyar kart.
Túl ezen, kormányra kerülve kizárólag nemzetiségi alapon elküldte az erdélyi magyar prefektusokat és alprefektusokat, jelenleg küzd a székely zászló ellen, valamint a fejlesztési régiók átalakításával szét akarja szakítani a tömbmagyar székely területeket. Emellett olyan választási törvényt dolgozott ki, amely a magyar parlamenti képviseletet gyengítette volna, s ez csak azért nem lépett életbe, mert az alkotmánybíróságuk alkotmányellenesnek nyilvánította a törvényt.
Lehet persze, hogy Ponta nem zsigeri magyargyűlölő, pusztán cinikus hatalomtechnikus, aki tudatosan rájátszik a romániai magyarellenes indulatokra, de ha így van, az talán még visszataszítóbb.
Most végképp kiderült: Mesterházy Attila kolozsvári „kanosszajárása”, az erdélyi magyarok megkövetése 2004. december 5-éért őszintétlen lépés volt, melyet a szavazatszerzés szándéka kényszerített ki.
Az MSZP igazi arca és politikája mégiscsak a 2002 decemberi, amikor Medgyessy Péter és Kovács László a Kempinski Hotelben együtt koccintott Erdély Romániához csatolásának érfordulóján.
Márpedig ez az arc Kádár János arca, ez a politika Kádár János politikája, amelyet anno Ceausescuval, a Kondukátorral szemben oly „eredményesen” alkalmazott a kommunista pártfőtitkár; következményképpen az erdélyi–partiumi magyarok helyzete teljesen tarthatatlanná vált. Ennek a politikának, sőt ennek a világlátásnak a lényege a megalkuvás, az alárendelődés, a „merjünk kicsik lenni” elve, durvábban szólva a seggnyalás.
Valamint a nemzeti érdekek elárulása.
Vajon mit gondol minderről az RMDSZ? Mit gondol minderről Kelemen Hunor?
Vagy ők is helyeslik ezt a nagy húzást?
(Itt említeném Alföldi Róbert esetét: ő, mint a Nemzeti Színház igazgatója, valamelyik december elsején, akárcsak a szocialisták, a románokkal együtt akart megemlékezni – nagy ünnepség közepette – Erdély elcsatolásáról. Ezt már tervbe is vette, de az óriási tiltakozás megrémítette, és végül elállt „lélegzetelállító koncepciójától”. Ám megítélésem szerint tervével ott és akkor méltatlanná vált a nemzeti színházának igazgatói pozíciójára – amitől ő még természetesen lehet óriási színész és kiváló rendező.)
Hallom és olvasom, hogy a szocialista pártban is vannak néhányan, akik ellenzik a magyarellenes Ponta meghívását. Ám ez sovány vigasz, a tények magukért beszélnek: Ponta itt lesz Budapesten. És mosolyogni fog.
És a szocialisták folytatólagosan, következetesen, kitartóan nem változnak.
Fricz Tamás
mno.hu, Patrióta Európa Mozgalom
Puskás Ferenc világhírű magyar labdarúgó özvegye tiltakozik az MSZP kampányfilmje miatt, amelyet előző nap az RTL Klub kereskedelmi csatorna is kifogásolt szerzői jog-sértés miatt. A Hír TV és a terrorelhárítás felvételeit szintén engedély nélkül használták fel. Bartók Béla szerzői jogainak örököse a film visszavonását követeli.
Puskás Ferencné hétfőn közleményt jelentetett meg: tiltakozik Puskás Ferenc nevének kampánycélú felhasználása ellen, s egyúttal azt kérte, aki teheti, ítélje el és közösítse ki azokat, akik ilyen gátlástalan politikai eszközökkel élnek.
Kifejtette, megdöbbenve értesült arról, hogy az MSZP kampányfilmjében férje nevét és arcképét is felhasználták „mindenfajta hivatalos felhatalmazás, s egyáltalán, erkölcsi alap nélkül”.
Kitért arra, hogy a Magyar Nemzet hétfői száma által is ismertetett propagandaanyagot azok politikai örökösei készíttették, akik miatt férje huszonöt éven át nem térhetett haza, Magyarországra.
A 2006-ban elhunyt labdarúgó özvegye hangsúlyozta, hogy Puskás Ferenc igyekezett magát a lehető legtávolabb tartani a napi politikától. Puskás Ferencné ezért kötelességének érzi „tiltakozni minden hasonló kísérlet ellen, különösen az MSZP mostani váratlan és felháborító akciója ellen” – olvasható közleményében.
Bartók Bélát ne rángassák bele
Bartók Béla szerzői jogainak magyarországi örököse is tiltakozását fejezte ki a kampányfilm miatt. Vásárhelyi Gábor az MSZP elnökének címzett nyílt levelében, azt írta: mély megdöbbenéssel és felháborodással vett tudomást arról, hogy Bartók Béla nevét és fényképét napi politikai érvek alátámasztására használták fel.
Vásárhelyi Gábor azt írta: az a politikai csoportosulás, amely a közelmúltban nyíltan hangoztatta azt a véleményét, hogy a Bartók Béla szülőhelyén élőket nem tekinti automatikusan magyar állampolgárnak – és politikusai ezzel azt mondták ki, ha Bartók Béla ma születne Nagyszentmiklóson, akkor az MSZP szerint nem lenne magyarnak tekinthető –, „akkor se nyúljon a mai határainkon kívül született valóban nagy magyarok nevéhez, ha ez éppen a mai politikai céljainak megfelelne”.
A dokumentumban az áll: Bartók Béla hamvait két fia mindaddig nem hozta haza Magyarországra, „amíg hazájában az önök felvállalt politikai elődpártja által fenntartott diktatúra uralkodott”, és a hamvakat nem a munkásmozgalmi panteonban, hanem a Farkasréti temetőben helyezték végső nyughelyre.
Bartók Bélát életében több alkalommal is próbálták belerángatni a napi politikai élet csatározásaiba, de „ő maga mindig […] távol tartotta magát a napi politikától” – olvasható a levélben, mely így zárul: „határozottan követelem, hogy azt a kampányfilmet, melyben Bartók Béla szerepel, azonnal vonják vissza a nyilvánosság elől!”
mno.hu, Patrióta Európa Mozgalom
A budapesti Károlyi-palotában sóvidéki értelmiségiek, irodalmárok, a helyhez ezernyi szállal kötődő szimpatizánsok emlékeztek meg a közelmúltban elhunyt jeles korondi költőről és képzőművészről, Páll Lajosról, aki a múlt év novemberének 9. napján hunyt el, életének 75. évében.
A fellépők – Havas Judit előadóművész, Deák-Sárosi László költő-nyelvész, Király Farkas költő-szerkesztő, Tófalvi Zoltán történész-szociográfus, Szekeres-Lukács Sándor történész-levéltáros – Páll Lajoshoz és a szülőföldhöz kapcsolódó verseikből olvastak fel, emlékeket idéztek. Németh Viktor az általa megzenésített Áprily Lajos-művekből és Páll Lajos-költeményekből adott elő, amelyeket az Üzenet, másképp című előadóest és hanglemez jóvoltából ismerhetett meg korábban az anyaországi és székelyföldi kultúrakedvelő közönség.
szekelyhon.ro, Patrióta Európa Mozgalom
Manipulatív képkockákkal és narrációval mosná össze a kormányt a szélsőjobboldallal az MSZP vasárnap bemutatott kampányfilmje. A Fidesz szerint a videóból ordít a kétségbeesés: „A magyar emberek nem vevők többé a hazugságra, a mocskolódásra.”
Kampányfilmet készített az MSZP az Orbán-kormány tevékenységéről, illetve arról, szerintük hol tart ma az ország. A Magyarország ma című tizenkilenc perces videót tegnap mutatták be Budapesten.
Mesterházy Attila pártelnök a vetítés előtt művészeti alkotásnak minősítette a kisfilmet, amely az országszerte már látható plakátkampányukat egészíti ki. (A plakátokon Orbán Viktor, Hoffmann Rózsa és Matolcsy György látható rendkívül előnytelen képeken.)
Mesterházy közölte: a filmet „fiatal művészek” készítették, ám azt nem árulta el, személy szerint kik. Ugyanakkor a képsorok azt valószínűsítik, hogy a közelmúltban reaktivált izraeli kampánytanácsadó, Ron Werber is komoly szerepet vállalhatott a gyűlölettel és manipulációval teli filmben.
– Interjúalanyok, tények és életképek keverednek a filmben – fogalmazott az elnök, noha a filmben egyetlen grafikon, adatsor sem látható. Mesterházy Attila azt állította: a film és a plakátkampány összesen tizenöt-tizenhat millió forintba került.
mno.hu
Szőgyénben a Csemadok Alapszervezete és a 32. sz. Szent Mihály Cserkészcsapat szervezésében emléknapot rendeztek Wass Albert erdélyi író, költő ésa Baden Powell a cserkészet megalapítója tiszteletére.
Az Emléknap az óvodások és az iskolások bevonásával kezdődött. Wass Albert meséket olvastak fel a legkisebbeknek az alapiskolások. Majd a 7-9. osztályosoknak Pálmai József esztergomi tanár tartott rendhagyó irodalom órát, „Wass Albert hagyatéka” címmel.
Délután a helyi könyvtár klubjában szintén ő tartott igen hangulatos előadást, énekkel- verssel fűszerezve, felvázolva Wass Albert életútját.
A délután folytatódott a felolvasásokkal, helyiek és régióbeliek jöttek el, tisztelegve a nagy magyar költő-író emlékének. A felolvasók között ott voltak a régió cserkész csapatainak tagjai is, Párkányból a Limes Anavum vezetői, sőt az Esztergomi Mindszenthy Általános iskola cserkészvezetői is.
Szőgyénben az egyik legnagyobb magyar, Wass Albert tiszteletére, ezt a formáját indították el az emlékezésnek, – csatlakozva a Kárpát-medence számos helyén beindult felolvasásokhoz.
felvidek.ma, Patrióta Európa Mozgalom
Dunaszerdahelyen kilenc kategóriában adták át a Harmónia-díjakat. A gála sztárja Korpás Éva volt, aki három díjjal térhetett haza.
A legjobb felvidéki magyar zenészeket, énekeseket méltató díjakat másodszor osztották ki, először a komáromi Jókai Színházban 2012-ben, most pedig a dunaszerdahelyi kultúrházban, telt ház, mintegy 700 résztvevő előtt. A nézők padsoraiban köszöntötték Mészáros Alajos európai parlamenti képviselőt (MKP) és a Csemadok elnökét, Bárdos Gyulát.
Látványos, pergő, "oscaros" hangulat jellemezte a gálát. A díjátadások között sztárfellépők adtak kultúrműsort, többen felléptek a tavalyi Harmónia-díjasok közül is. Színpadra lépett Malek Andrea, St. Martin, az ipolybalogi Lőrincz Sarolta, Lakatos Róbert, Gyöpös Krisztina, a Kor-Zár, a buzitai citerások, a tavalyi életműdíjas Stibert Lajos által vezette énekkar, Erich Boboš, a História.
Ág Tibornak életműdíjat nyújtottak át. A 85 esztendős díjazott életében több mint 10 ezer magyar népdalt gyűjtött, Kodály Zoltán és Bartók Béla mellett a legeredményesebbnek számít ezen a téren. "Amíg élek, dolgozom. Nem hagyom abba, amíg van bennem lélek. Mindenkinek azt ajánlom, hogy énekeljen minél többet. Köszönöm a díjat, az Isten áldja Önöket" - mondta Ág Tibor.
A Harmónia 2013 eredménye:
Életműdíj: Ág Tibor
A legjobb hangszeres muzsikus: Emmer Péter (további jelöltek voltak: Benkó Ákos, Bertók István, Gazdík Miroslav, ifj. Reiter István)
A legjobb fiatal muzsikus: Bertók Tibor (további jelöltek: Farkas Melinda, Lovász Bálint, Óváry Anna, Saróka Liliána)
A legjobb énekes vagy szólista: Vadkerti Imre (további jelöltek voltak: Berek Tibor, Óváry Anna, Papp László, Saróka Liliána)
A legjobb zenekar: Kicsi Hang, (további jelöltek voltak: RAF-II, Rómeó Vérzik, SiCK, Tsunami Fusion Band)
Az év dala: Korpás Éva - Elindultam hosszú útra (további jelöltek voltak: Arizóna - Horizont, História - Árva fillér, Kor-Zár - Tavaszi dal, Rómeó Vérzik - Keleti Rock és Roll)
A legjobb fiatal népzenész díja: Pusko Márton - ő nem volt ott a díjátadó gálán, a díjat elküldték neki (további jelöltek voltak: Belán Dóra, Benko Fruzsina Borbála, Csiba Júlia, Ozsvald Dávid)
A legjobb énekes vagy szólista díja népművészet kategóriában: Korpás Éva (további jelöltek voltak: Holecz Ilona, Ozsvald Dávid, Rezes Gyula, Süttő Mónika)
A legjobb zenekar, csoport díja népzene kategóriában: Ritka Magyar Folkband (további jelöltek voltak: Cimbora Férfi Daloskör, Pósfa zenekar, Százdi citerazenekar, Téliződ népdalcsoport)
felvidek.ma, Patrióta Európa Mozgalom
„Eddig nagyrészt szórványtelepüléseken játszottuk a Mustármag című előadást, templomokban, hiszen oda még össze lehet gyűjteni a megfogyatkozott számú magyarságot. A gyergyószentmiklósi előadás ötlete abból adódott, hogy olvastuk, láttuk: egy itteni Wass Albert-megemlékezés szervezőit a hatóságok meghurcolják. Eldöntöttük: csak azért is eljövünk ide az előadásunkkal” – mondta Kulcsár-Székely Attila az előadó színész. Többnapos huzavona után sikerült helyszínt találni Gyergyószentmiklóson a Wass Albert műveiből összeállított színházi produkciónak, valamint a jelenleg a közép-erdélyi szórványban, Türben szolgáló Kémenes Lóránt Zoltán plébános fotókiállításának. A Wass Alberttel kapcsolatos rendezvények szervezői ellen indított ügyészségi eljárások, rendőrségi kihallgatások miatt az egyházak és más intézmények is visszariadtak attól, hogy helyszínt biztosítsanak az újabb eseménynek. Végül az előadásra és a kiállításra, a gyergyószentmiklósi Művelődési Házban került sor. Az előadást már számos helyszínen bemutatták. „Az ötlet megszületése 2009 decemberéig nyúlik vissza, amikor egy karitatív akció keretében eleget tettünk Kémenes Lóránt Tür községbeli katolikus plébános meghívásának, és az ott élő maroknyi szórványmagyarságnak játszottuk egyik egyéni előadásunkat. ... Az előadás utáni beszélgetés során fogalmazódott meg bennünk, készíteni kellene egy olyan műsort, amelynek elsődleges célja, hogy erősítse az erdélyi, illetve összmagyar nemzeti öntudatot, és az elkövetkező évek során eljuthasson a legtávolibb szórványmagyarsághoz is. Ennek érdekében könnyen mozdítható legyen, ne igényeljen nagy technikai hátteret, és természetesen témája is a fent említett lakosságnak szóljon. Így esett a választásunk Wass Albertre. Az említett célokon kívül azt a küldetést is szolgálná, hogy az egyik legnagyobb magyar írónkról eloszlassuk azt a tévhitet, miszerint Wass Albert múltba forduló, búsongó, jövőkép és optimizmus nélküli, nacionalista és antiszemita” – vallják az előadásról megalkotói. Kulcsár-Székely Attila kérdésünkre kifejtette: „Az előadás eleve úgy van megszerkesztve, hogy templomi környezetben előadható legyen. Gyergyószentmiklóson sajnos nem templomban mutatjuk be. Odáig jutott a megfélemlítés, hogy 2013-ban Romániában a magyar egyházak nem merik felvállalni, hogy helyet adjanak egy, Wass Albert műveiből összeállított színházi előadásnak.” szekelyhon.ro, Patrióta Európa Mozgalom
Válasz: Csak Magyarországon
Magyarországon 2014-től közel feleannyi politikus lesz, mint 2010 előtt.
Semmi sem indokolta azt a luxust, hogy egy 10 milliós ország ennyi politikust tartson el az adófizetők pénzéből, de a csökkentéshez eddig egy kormánynak sem volt ereje a rendszerváltoztatás óta.
A jelenlegi kormány 2010-ben csaknem felére csökkentette az önkormányzati képviselők számát. 2010-ben 25 063 helyett már csak 16 192 képviselőt választottak.
2014-től az országgyűlési képviselők létszáma is csaknem a felére csökken, a jelenlegi 386-ról 199-re.
Európában egyedül Magyarország felezte meg politikusainak számát, ezzel jelentősen csökkentve az államigazgatás költségeit is.
jobbanteljesit.magyarorszag.hu, Patrióta Európa Mozgalom
Hasznos információk:
A választási rendszert érintő változásokról részletesebb információkat a kormany.hu vonatkozó oldalán talál.
A Gyurcsány-Bajnai-kormányok hagyták cserben a nőket és az édesanyákat - szögezi le közleményében a Fidesz-frakció.
A nők és édesanyák cserbenhagyása miatt a Gyurcsány-Bajnai-kormányoknak van elszámolni valója. A bankárkormányzásuk alatt elszabadult devizahitelekkel több százezer magyar feleséget és édesanyát tettek tönkre lelkileg, egészségileg és anyagilag.
A baloldal nemhogy segítette, de büntette a gyermeknevelést és a gyermeknevelés melletti munkavállalást.
Nem létezett családi adókedvezmény, a nők munkavállalását semmivel sem segítették, Bajnai Gordon megszorító csomagja elvette a kisgyermekes édesanyáktól a hároméves gyest.
A magyar emberek nem kérnek többet ebből a nőellenes politikából.
A Fidesz nemcsak szavakkal, hanem intézkedések sorával teljesítette vállalását a nők és az édesanyák felé.
Ma egymillió édesanya számíthat a családi adókedvezményre, visszaállítottuk a hároméves gyest, eddig százezer nő élt a negyven év munka után igényelhető nyugdíjjal.
A Munkahelyvédelmi Akcióterv kiemelt védelmet ad a nőknek: három éven át adókedvezményt nyújtunk részmunkaidős foglalkoztatásukhoz és munkába való visszatérésükhöz. Ennek is köszönhető, hogy 2012-ben 20 éves rekordot döntött meg a nők foglalkoztatása. Magyarország ma jobban teljesít a nők és az édesanyák melletti kiállásban is, mint korábban.
Fidesz-frakció